Anasayfa arrow Antifrogen L - Gıda Sanayi için Glikol Bazlı Soğutma Solüsyonu
Antifrogen L - Gıda Sanayi için Glikol Bazlı Soğutma Solüsyonu

Antifrogen L - Gıda Sanayi için Glikol Bazlı Soğutma Solüsyonu; Solar (güneş enerjisi) Isıtma / Isı pompası Sistemleri için korozyona karşı korumalarda Isı Transfer sıvısı;

Antifrogen L - Gıda sanayi için tuzlu su soğutma tabanlıAntifrogen L ® , Gıda Sanayinde ( Bira fabrikaları, mandıralar, dondurma fabrikaları ve balık işleme fabrikaları gibi ) Solar (Güneş enerjisi) Isıtma ve Isı Pompası sistemlerinde soğutma solüsyonu ve Isı transfer aracı olarak kullanılan soluk mavi renkli berrak bir sıvıdır. Donmaya karşı eylemi toksit olarak zararsız olan 1,2- propilen glikol tarafından sağlanmaktadır. Donma direnci, 100mg/Kg dan fazla klorür içermeyen musluk suyu ile karışımı içerisindeki Antifrogen L ® konsantrasyonu ile belirlenir.

Antifrogen L ®'de  Solar (Güneş Enerjisi) Isıtma ve Soğutma Sistemlerinde yaygın olarak kullanılan  tüm metaller ve metal kombinasyonlarında uzun süreli korozyona karşı korumayı sağlayan korozyon önleyicileri içermektedir. Resmi Korozyon Testi Sertifikaları bu etkileri onaylamaktadır.

Antifrogen L® Su karışımının korozyon önleyici özellikleri su içeriğinin artmasıyla, tahmin edilebileceği gibi , azalacaktır. Bu nedenle Isı transfer aracının Antifrogen L® konsantrasyonu en az %25 olmalıdır. Böyle hazırlanan bir solüsyon -10°C ye kadar inen donmaya dayanıklıdır.

Suda çözülmüş Antifrogen N® solüsyonu ayrışmaz ve uzun süre etkinliğini korur. 1.2 Propilen Glikol için kalibrasyonu yapılmış Hidrometre veya özel antifriz test aletleri ile sistem doldurulduktan sonra derhal, daha sonra yaklaşık olarak yılda bir veya ne zaman sıvı eklemesi yapılırsa donma dayanımının kontrol edilmesi çok önemlidir.

  • Propilen glikol bazlı ve anti-korozyon katkılı ,
  • -25 ile +150 °C arasında  sürekli kullanım,
  • Çeşitli tesisatlarda kanıtlanmış uzun süreli uygulamalar,
  • Tüm standart conta malzemeleri ile kullanımı uygun,
  • Tüm dünyada uygulanabilir,
  • Tipik uygulamaları:  Isı Pompası Sistemleri, Gıda sektöründe Soğutma Sistemleri, Yangın Söndürme aracı (sıvısı) v.b.